Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Papaver hybridum L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Papaver (mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 506 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Papaver hispidum Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç., ed. 2, 3. 1779.

Common names: zavinutobodljasti mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mak polutački (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zavinutobodljasti mak (Hr), Domac, R., 19944, Ziegelroter Mohn (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Papavero spinoso (It), Pignatti, S., 19823264

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.