Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Papaver rhoeas L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Papaver (mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 507 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Papaver intermedium Becker, sinonim (s), Becker, Fl. Frankfurt 1. 1827. , Papaver rhoeas L. var. intermedium Freyn., sinonim (s) , Papaver rhoeas var. rhoeas, sinonim (s) , Papaver rhoeas var. strigosum Boenn., sinonim (s), Prodr. Fl. Monast. Westphal.: 157 (1824) , Papaver strigosum (Boenn.) Schur, sinonim (s), Schur in Verh. Naturf. Vereins Brünn 15. 1877. , Papaver thaumasiosepalum Fedde, sinonim (s)

Common names: divlji mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bologlav (Hr), Šulek, B., 18791256, bulka (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ciganka (Hr), Šulek, B., 18791256, crljeni čoek (Hr), Šulek, B., 18791256, divlji mak (Hr), Hirc, D., 1910670, fratar (Hr), Šulek, B., 18791256, kukoriek (Hr), Šulek, B., 18791256, kukuriek (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurik (Hr), Visiani, R., 18521686, kukurik crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, lala (Hr), Šulek, B., 18791256, mak crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, mak čarljeni (Hr), Visiani, R., 18521686, mak divji (Hr), Visiani, R., 18521686, mak turčinak (Hr), Domac, R., 19944, makać (Hr), Visiani, R., 18521686, makalj (Hr), Šulek, B., 18791256, makalj divji (Hr), Šulek, B., 18791256, makelj (Hr), Šulek, B., 18791256, makovnica (Hr), Šulek, B., 18791256, omak (Hr), Šulek, B., 18791256, papuče (Hr), Šulek, B., 18791256, pjecalica (Hr), Visiani, R., 18521686, poljski mak (Hr), Hirc, D., 1910670, pucalica (Hr), Šulek, B., 18791256, pucalina (Hr), Šulek, B., 18791256, pupulini (Hr), Šulek, B., 18791256, turčin cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, turčinak (Hr), Pahlow, M., 19897748, zdur (Hr), Šulek, B., 18791256, zdurići (Hr), Šulek, B., 18791256, ždurić (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.