Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Papaver strigosum (Boenn.) Schur

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Papaver (mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Naturf. Ver. Brünn 15 (5): 66 (1877)

Taxon author(s) 1. Clemens Maria Griedrich von,Clemens Maria Griedrich von Boenninghausen,Bönninghäusen2. Philipp Johann Ferdinand Schur

Synonyms: Papaver rhoeas L. ssp. strigosum (Boenningh.)Soo, sinonim (s) , Papaver rhoeas L. var. strigosum Boenningh., sinonim (s)

Common names: oštrodlakavi mak (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrodlakavi mak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.