Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parapholis incurva (L.) C. E. Hubb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Parapholis (tankorepić (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Blumea, Suppl. 3: 14 (1946)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Charles Edward Hubbard

Synonyms: Lepidurus incurvus (L.) Janch., sinonim (s), Janch. in Wien. Bot. Z. 93. 1944. , Lepturus incurvatus Trin., sinonim (s), Trin., Fund. Agrost. 1820. , Lepturus incurvus (L.) Druce, sinonim (s), Druce, List Brit. Pl. 1908. , Pholiurus incurvatus A.S. Hitchc., sinonim (s) , Pholiurus incurvus (L.) Schinz et Thell., sinonim (s)

Common names: svinuti tankorepić (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinuti tankorepaš (Hr), Domac, R., 19944, Curved Hard-grass (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, zakrivljena ozkorepka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.