Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parentucellia latifolia (L.) Caruel

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Parentucellia (zornica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zornica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Parl., Fl. Ital. 6: 480 (1885)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Théodore(Teodoro) Caruel

Synonyms: Bartsia latifolia (L.) Sibth. et Sm., sinonim (s), Flora Graeca 6: 69. 1827. , Euphragia latifolia (L.) Griseb., sinonim (s) , Lasiopera latifolia (L.) Samp., sinonim (s) , Trixago latifolia Rchb., sinonim (s)

Common names: širokolisna zornica (Hr), Nikolić, T., 201912707, širokolisna zornica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.