Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parietaria officinalis L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Urticaceae (koprive (Hr), Horvatić, S., 19541819, koprivnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Parietaria (crkvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, caklenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, crkvina (Hr), Domac, R., 19944, končina (Hr), Šulek, B., 18791256, svićina (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirica (Hr), Šulek, B., 18791256, štirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819, zidarica (Hr), Šulek, B., 18791256, zidna trava (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1052 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Parietaria erecta Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 825 (1823)

Common names: ljekovita crkvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crikvina (Hr), Šulek, B., 18791256, crkvina (Hr), Šulek, B., 18791256, cvietna šćirenica (Hr), Šulek, B., 18791256, dan i noćka (Hr), Šulek, B., 18791256, drienak (Hr), Šulek, B., 18791256, drienak crljeni (Hr), Šulek, B., 18791256, drinak (Hr), Šulek, B., 18791256, gomilnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, gomjačina (Hr), Šulek, B., 18791256, kapavica (Hr), Šulek, B., 18791256, kunčina (Hr), Šulek, B., 18791256, kupus pasji (Hr), Šulek, B., 18791256, lapak (Hr), Haračić, A., 1894783, lepek (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekovita crkvina (Hr), Domac, R., 19944, petrovka (Hr), Šulek, B., 18791256, sazenica cvietna (Hr), Šulek, B., 18791256, šćerina (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirenica (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirenica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, šćiričina (Hr), Šulek, B., 18791256, štir bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, štirica (Hr), Šulek, B., 18791256, štiričina (Hr), Šulek, B., 18791256, trava svetog Petra (Hr), Šulek, B., 18791256, uspravna crkvina (Hr), Horvatić, S., 19541819, vijošnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, Glaskraut (De), Anonymus, 19847744, pellitory (En), Anonymus, 19847744, wall pellitory (En), Anonymus, 19847744, pariétaire (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.