Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Paris quadrifolia L.

Order: Liliales Perleb

Family: Melanthiaceae

Genus: Paris (križarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, petrov križ (Hr), Domac, R., 19944, petrov krst (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 367 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Paris quadrifolius L. var. quinquefolius Baenitz., sinonim (s)

Common names: četverolisna križarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, četverolisni petrov križ (Hr), Domac, R., 19944, karstac (Hr), Visiani, R., 18425573, križ petrov (Hr), Šulek, B., 18791256, križarica (Hr), Šulek, B., 18791256, krstac (Hr), Šulek, B., 18791256, krstovka (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kurjačja jagoda (Hr), Šulek, B., 18791256, petrov krst (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vranino oko (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vučja boba (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.