Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Parthenocissus quinquefolia (L.) Planchon

Order: Vitales Juss. ex Bercht. et J.Presl

Family: Vitaceae (lozice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Parthenocissus (lozika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lozika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Planchon in A. et C. DC., Monogr. Phan. 5: 448 (1887)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Planchon

Synonyms: Ampelopsis quinquefolia (L.) Michx., sinonim (s)

Common names: petolisna lozika (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlja loza (Hr), Grlić, Lj., 19845498, lozica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, lozika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, peterodijelna lozika (Hr), Domac, R., 19944, petolisna lozika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, petolisna vinjaga (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.