Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pastinaca sativa L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pastinaca (pastinak (Hr), Nikolić, T., 201912707, pastinak (Hr), Domac, R., 19944, pastrnak (Hr), Horvatić, S., 19541819, pastrnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 262 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: sjetveni pastinak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jelinski koren (Hr), Šulek, B., 18791256, jelinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, mrkva pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, pastinak (Hr), Hirc, D., 1908667, pastinaka (Hr), Pahlow, M., 19897748, pastrnak (Hr), Šimić, F., 19807722, pastrnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, pastrnjak maljavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, paškrnat (Hr), Šulek, B., 18791256, paštrnak (Hr), Pahlow, M., 19897748, poljska šalata (Hr), Šulek, B., 18791256, ripa žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, sjetveni pastinak (Hr), Domac, R., 19944, parsnip (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.