Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pastinaca sativa L. ssp. urens (Godr.) Čelak.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pastinaca (pastinak (Hr), Nikolić, T., 201912707, pastinak (Hr), Domac, R., 19944, pastrnak (Hr), Horvatić, S., 19541819, pastrnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Prodr. Fl. Böhm. 574 (1875)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pastinaca opaca Bernhardt ex Hornem., sinonim (s) , Pastinaca opaca Hornem., sinonim (s), Hort. Bot. Hafn. 2: 961 (1815) , Pastinaca urens Req. ex Godr., bazionim (baz.), Fl. France 1: 694 (1849)

Common names: škurozeleni pastinak (Hr), Nikolić, T., 201912707, pastrnjak škurozeleni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tamni pastinak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.