Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis rostratocapitata Crantz

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. ed. 2(4): 320 (1769)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Pedicularis jacquini W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 4: 363 (1833) , Pedicularis rostrata L. p. p., nomen ambiguum (n. ambig.), Sp. Pl.: 8845 (1753)

Common names: glavičasti ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavičasti ušljivac (Hr), Domac, R., 19944, kljunasti ušljivac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.