Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pedicularis sylvatica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pedicularis (ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušljivac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 607 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: čaškasti ušljivac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čaškasti ušljivac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.