Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lythrum portula ( L.) D. A. Webb

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Lythraceae (vrbice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lythrum (vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 74: 13 (1967)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. David Allardice Webb

Synonyms: Peplis portula L., sinonim (s), Sp. Pl.: 332 (1753)

Common names: lopatasta vrbica (Hr), Nikolić, T., 201912707, piličnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819, pličinjak lopatasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potočni pilićnjak (Hr), Domac, R., 19944, water purslane (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.