Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alisma plantago-aquatica L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Alismataceae (žabočuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Alisma (žabočun (Hr), Nikolić, T., 201912707, žabočun (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 342 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alisma plantago - aquatica ssp. plantago - aquatica s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Alisma plantago-aquatica ssp. michaletii Asch. & Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 1: 382. 1897

Common names: obični žabočun (Hr), Nikolić, T., 201912707, bokva podvodna (Hr), Šulek, B., 18791256, čobanska sviralica (Hr), Šulek, B., 18791256, obični žabočun (Hr), Domac, R., 19944, sviralka (Hr), Šulek, B., 18791256, šmir (Hr), Šulek, B., 18791256, šumska brada (Hr), Šulek, B., 18791256, vodena bokvica (Hr), Kušan, F., 19562137, žablji žličnjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.