Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petrorhagia saxifraga (L.) Link

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Petrorhagia (kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostrnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hanb. 2: 235 (1829)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Dianthus saxifragus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Gypsophila rigida L., sinonim (s), Sp. Pl.: 408. 1753 , Kohlrauschia saxifraga (L.) Dandy, sinonim (s) , Tunica saxifraga (L.) Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: stjenovita kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, haljica krka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kameničak (Hr), Šulek, B., 18791256, kostrnica (Hr), Šulek, B., 18791256, modar (Hr), Horvatić, S., 19541819, stjenoviti kameničak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.