Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Peucedanum carvifolia Vill.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Peucedanum (smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koparčina (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nevesika (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Domac, R., 19944, smudnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prosp. Pl. Dauph. 25 (1779)

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Peucedanum chabraei (Jacq.) Rchb., sinonim (s), Mössler, Handb. Gewächsk., ed. 2 1: 448 (1827) , Peucedanum podolicum (Besser) Eichw., inclusive (incl.) , Selinum chabraei Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 46 (1774)

Common names: kuminski smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kuminska pukovica (Hr), Domac, R., 19944, kuminski smudnjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.