Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Peucedanum cervaria (L.) Lapeyr.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Peucedanum (smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koparčina (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nevesika (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Domac, R., 19944, smudnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hist. Abr. Pyr. 149 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philippe Picot de,Philippe Picot de,Philippe Picot de la,Philippe,Philippe Picot,Philippe Picot,Philippe Picot de Lapeyrouse,Lapeirouse,Peyrouse,Picot de Lapeyrouse,de Lapeyrouse,de la Peirouse,la Peirouse

Synonyms: Peucedanum cervaria Cusson ex Lapeyr., sinonim (s), Hist. Pl. Pyrenées 149. 1813 , Peucedanum crassifolium Halácsy et Zahlbr., sinonim (s), Verh. Zool. Bot. Ges. Wien, xlvii. 646. , Selinum cervaria L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: jelenski smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jelenčica (Hr), Horvatić, S., 19541819, jelenska pukovica (Hr), Domac, R., 19944, jelenski smudnjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.