Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Peucedanum verticillare (L.) Mert. ex W. D. J. Koch

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Peucedanum (smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koparčina (Hr), Šulek, B., 18791256, mrčina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nevesika (Hr), Šulek, B., 18791256, pukovica (Hr), Domac, R., 19944, smudnjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Röhling, Deutschl. Fl., ed. 3, 2: 386 (1826)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz Karl(Carl) Mertens3. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Angelica verticillaris L., sinonim (s), Mant. Pl. Altera: 217. 1771 , Peucedanum altissimum (Mill.) Tell. non Desf., sinonim (s) , Tommasinia altissima (Mill.) Thell., sinonim (s) , Tommasinia verticillaris Bertol., ? (dvojbeno), Fl. Ital. [Bertoloni] iii. 414.

Common names: pršljenasti smudnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.