Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phalaris brachystachys Link

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phalaris (svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, svjetlica (Hr), Domac, R., 19944, Glanzgras (De), Anonymus, 19847744, Canary grass (En), Anonymus, 19847744, phalaris (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: in Schrader, Neues Jour. Bot. 1(3): 134 (1806)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Common names: kratkoklasasta svjetlika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kratkoklasasta svjetlica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.