Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phlomis tuberosa L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Phlomis (gostanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gostanka (Hr), Domac, R., 19944, veliki pelin (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 586 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phlomis hybrida Zelen., sinonim (s) , Phlomis hypanica Roussine, sinonim (s) , Phlomis jailicola Klokov, sinonim (s), in Fl. RSS Ukr. 9. 1960. , Phlomis maeotica Roussine, sinonim (s) , Phlomis scythia Klokov et Roussine, sinonim (s) , Phlomis stepposa Klokov, sinonim (s), in Fl. RSS Ukr. 9. 1960. , Phlomis x piskunovii Klokov, sinonim (s)

Common names: gomoljasta gostanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gomoljasta gostanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.