Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Physalis alkekengi L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Physalis (mjehurica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mjehurica (Hr), Domac, R., 19944, pogančeva trava (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 183 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: šumska mjehurica (Hr), Nikolić, T., 201912707, babica (Hr), Hirc, D., 1906664, bebice (Hr), Pahlow, M., 19897748, bebičnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, divlja paprika (Hr), Šugar, I., 19941985, gospina jagoda (Hr), Šugar, I., 19941985, gospina jagodica (Hr), 18471006, grozdjice zmijino (Hr), Šulek, B., 18791256, grožjge zmijino (Hr), Haračić, A., 1894783, jabučica (Hr), Šulek, B., 18791256, jabučina vučja (Hr), 18471006, jagodina (Hr), 18471006, kukučnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kurjačja jabučica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljoskavac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, malica (Hr), Šulek, B., 18791256, maunica (Hr), Šulek, B., 18791256, mihurica (Hr), Šulek, B., 18791256, mihuričina vinogradska (Hr), Šulek, B., 18791256, mihurnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, mijurica (Hr), Šulek, B., 18791256, mikunice (Hr), Šulek, B., 18791256, mjehorica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mjehurica (Hr), Šugar, I., 19941985, mjurice (Hr), 18471006, mohunjac (Hr), Šulek, B., 18791256, mohurica (Hr), Šulek, B., 18791256, mohvica (Hr), Šulek, B., 18791256, mounjica (Hr), 18471006, paparatica (Hr), Šulek, B., 18791256, pasvica (Hr), Šulek, B., 18791256, pasvica velika (Hr), Šulek, B., 18791256, pesnica (Hr), Šulek, B., 18791256, pljuskavac (Hr), Grlić, Lj., 19845498, pogančeva trava (Hr), Šugar, I., 19941985, puhavica (Hr), Šulek, B., 18791256, pupator (Hr), 18471006, sirčenik (Hr), 18471006, sirčenjak (Hr), Šulek, B., 18791256, skrletna mjehurica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, strašnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, šumska mjehurica (Hr), Domac, R., 19944, vinogradska mjehura (Hr), Šugar, I., 19941985, vučja jabučica (Hr), Šugar, I., 19941985, vučja jabučina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.