Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Physospermum cornubiense (L.) DC.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Physospermum (doljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, doljan (Hr), Domac, R., 19944, velestika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Prodr. 4: 246 (1830)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Danaa cornubiensis (L.) Burnat, sinonim (s), Burnat, Fl. Alpes Marit. 4. 1906. , Danaa nudicaulis (M. Bieb.) Grossh., sinonim (s), Grossh., Opred. Rast. Kavk. 1949. , Physospermum aquilegifolium Koch, sinonim (s)

Common names: goli doljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, goli doljan (Hr), Domac, R., 19944, velestika golčasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.