Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium cirrhosum Vand.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fasc. Pl.: 11 (1771)

Taxon author(s) 1. Domingo(Domingos,Domenico) Vandelli

Synonyms: Allium carinatum L. ssp. pulchellum Bonnier et Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 299. 1894 , Allium carinatum ssp. pulchellum (G. Don) Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 299. 1894 , Allium pulchellum G. Don, sinonim (s), Mem. Wern. Nat. Hist. Soc. 6: 46. 1827

Common names: lijepi luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.