Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phytolacca americana L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Phytolaccaceae (kermesače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kermesi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Phytolacca (kermes (Hr), Nikolić, T., 201912707, kermes (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 441 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phytolacca decandra L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762.

Common names: američki kermes (Hr), Nikolić, T., 201912707, američki kermes (Hr), Domac, R., 19944, grozdoboja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kermes (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, murićep (Hr), Grlić, Lj., 19845498, solima (Hr), Šulek, B., 18791256, solina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, vinobojka (Hr), Forenbacher, S., 19985836, pokeweed (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.