Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pimpinella major (L.) Huds.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pimpinella (bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bedrenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Angl. 110 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Hudson

Synonyms: Pimpinella magna L., sinonim (s), L., Mant. Pl. Altera. 1771. , Pimpinella saxifraga var. major L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: velika bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica srhovita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velika bedrenika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.