Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pimpinella peregrina L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pimpinella (bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bedrenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 264 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pimpinella taurica (Ledeb.) Steudel, sinonim (s)

Common names: strana bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica kostriešena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dinjica jarčja (Hr), Šulek, B., 18791256, oskorušica (Hr), Šulek, B., 18791256, strana bedrenika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.