Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pimpinella saxifraga L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pimpinella (bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bedrenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 263 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pimpinella alpestris (Spreng.) Schultes, inclusive (incl.) , Pimpinella alpina Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 1: 399. 1827 , Pimpinella dissecta Retz., inclusive (incl.), Retz., Observ. Bot. 3. 1783. , Pimpinella laconica Halacsy, inclusive (incl.) , Pimpinella saxifraga L. var. nigra, ? (dvojbeno) , Pimpinella saxifraga ssp. minor (Spreng.) Wallr., nomen illegitimum (n. illeg.), (1822) non [var.] Leers 1775 , Pimpinella saxifraga ssp. montana Weide, sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 64: 258 (1962) , Pimpinella saxifraga ssp. saxifraga, sinonim (s) , Pimpinella saxifraga var. minor, sinonim (s)

Common names: gorska bedrenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bedrenica striekana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bedreničak (Hr), Šulek, B., 18791256, bedrenik (Hr), Šulek, B., 18791256, bedrenika (Hr), Schaffner, W.; Häfelfinger, B.; Ernst, B., 19997749, bedrenika mala (Hr), Kušan, F., 19562137, bedrinac (Hr), Šulek, B., 18791256, dinjica (Hr), Šulek, B., 18791256, kamenjarska bedrenika (Hr), Domac, R., 19944, komorac (Hr), Šulek, B., 18791256, komoračika gorka (Hr), Šulek, B., 18791256, komoračina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, komorec (Hr), Šulek, B., 18791256, koromačina gorska (Hr), Šulek, B., 18791256, mati motrova (Hr), Šulek, B., 18791256, metica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, mrak (Hr), Šulek, B., 18791256, oskorušica druga (Hr), Visiani, R., 18521686, pimpanela (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.