Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinguicula alpina L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lentibulariaceae (mešinčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, miešinčine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mješinke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinguicula (tustica (Hr), Nikolić, T., 201912707, masnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, tustica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 17 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pinguicula alba Hoppe, sinonim (s), Taschenb. 1800: 223 (1800) , Pinguicula alba Kuchel apud Hoppe, sinonim (s) , Pinguicula alpestris Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 18 (1805) , Pinguicula brachyloba Ledeb., sinonim (s) , Pinguicula flavescens Flörke apud Hoppe, sinonim (s) , Pinguicula gelida Schur, sinonim (s) , Pinguicula pallida Turcz., sinonim (s) , Pinguicula purpurea Willd., sinonim (s) , Pinguicula villosa Vill., sinonim (s)

Common names: alpska tustica (Hr), Nikolić, T., 201912707, alpska tustica (Hr), Šugar, I., 19941985, planinska tustica (Hr), Domac, R., 19944, žutkasta tustica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.