Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Piptatherum miliaceum (L.) Coss.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Piptatherum (prohulja (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Not. Pl. Crit. 129 (1851)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ernest Staint-Charles Cosson

Synonyms: Oryzopsis miliacea (L.) Asch. & Schweinf., sinonim (s), Asch. & Schweinf. in Mém. Inst. Égypt. 2. 1887. , Oryzopsis miliacea (L.) Bentham et Hooker ex Asch. et Graebn., sinonim (s) , Piptatherum multiflorum (Cav.) P. Beauv., sinonim (s), P. Beauv., Ess. Agrostogr. 1812.

Common names: prosuljasta prohulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, prosuljasti šćevar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.