Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pistacia lentiscus L.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Anacardiaceae (vonjače (Hr), Šimić, F., 19807722)

Genus: Pistacia (trišlja (Hr), Nikolić, T., 201912707, pistacija (Hr), Domac, R., 19944, trišalj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 1026 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pistacia chia Desf., sinonim (s)

Common names: žvatka trišlja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnomrta (Hr), Šulek, B., 18791256, čarnomarta (Hr), Visiani, R., 18521686, kunovina (Hr), Visiani, R., 18521686, lantisk (Hr), Šulek, B., 18791256, lanjstik (Hr), Haračić, A., 1894783, lentišk (Hr), Hirc, D., 1906664, mala smrdljika (Hr), Pahlow, M., 19897748, marta čarna (Hr), Visiani, R., 18521686, mastika (Hr), Šulek, B., 18791256, mercja (Hr), Visiani, R., 18521686, mrča (Hr), Šulek, B., 18791256, mrta crna (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvina (Hr), Šulek, B., 18791256, smarca (Hr), Šulek, B., 18791256, smarča (Hr), Šulek, B., 18791256, smarka (Hr), Visiani, R., 18521686, smrča (Hr), Šulek, B., 18791256, tarslaka (Hr), Visiani, R., 18521686, trislja (Hr), Šulek, B., 18791256, trišalj krilasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trišlica (Hr), Šulek, B., 18791256, trišlja (Hr), Visiani, R., 18521686, tršlja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.