Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pisum sativum L. ssp. elatius (M. Bieb.) Asch. et Graebn.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pisum (grašak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašak (Hr), Domac, R., 19944, Erbse (De), Anonymus, 19847744, pea (En), Anonymus, 19847744, pois (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Syn. Mitteleur. Fl. 6/2: 1064 (1910)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Pisum biflorum Raf., sinonim (s), Raf., Caratt. Nuov. Gen. 1810. , Pisum elatius M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 2. 1808. , Pisum elatius Stev. var. albiflorum Beck., inclusive (incl.) , Pisum elatius Stev. var. biflorum (Rafin.), sinonim (s) , Pisum sativum ssp. brevipedunculatum (P. H. Davis et Meikle) Ponert, ? (dvojbeno)

Common names: bižić (Hr), Šulek, B., 18791256, grašak kolenac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, visoki grašak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.