Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago indica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10: 896 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Plantago arenaria Waldst. et Kit., sinonim (s) , Plantago psyllium L. nom. confus., ? (dvojbeno) , Plantago ramosa Asch., nomen illegitimum (n. illeg.) , Plantago scabra Moench, sinonim (s) , Psyllium scabrum Holub, nomen illegitimum (n. illeg.)

Common names: pješčarski trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljepkasti trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pješčarski trputac (Hr), Domac, R., 19944, vuzlika (Hr), Domac, R., 19944, indijski trpotec (Sn), Martinčič, A.; Sušnik, F., 19692402

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.