Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago major L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 112 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Plantago major agg., sinonim (s) , Plantago major L. var. procera Sond., inclusive (incl.)

Common names: veliki trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bokva marina (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica vela (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica velika (Hr), Šulek, B., 18791256, Marina bokvica (Hr), 18471006, marinja bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, muška bokvica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, paskvica (Hr), Šulek, B., 18791256, širolistni trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tarpotac (Hr), Haračić, A., 1894783, tarpudac (Hr), Haračić, A., 1894783, terput (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac široki (Hr), Šulek, B., 18791256, veliki trputac (Hr), Domac, R., 19944, plantain (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.