Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Platanthera bifolia (L.) Rich.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Platanthera (vimenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvolist (Hr), Domac, R., 19944, vimenjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Orchid. Eur. Annot.: 35 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Louis Claude Marie Richard

Synonyms: Habenaria bifolia L., sinonim (s), Prodr. Fl. Novae Holl.: 312 (1810) , Orchis alba Lam., sinonim (s) , Orchis bifolia L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Orchis solstitialis Boenn., sinonim (s) , Platanthera bifolia (L.) Rchb., sinonim (s), De Orchid. Eur.: 35. 1817 , Platanthera solstitialis Boenn., sinonim (s)

Common names: dvolisni vimenjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli vimenjak (Hr), Šugar, I., 19941985, cviet gorov (Hr), Šulek, B., 18791256, dragoljub (Hr), Šulek, B., 18791256, dvolist (Hr), Domac, R., 19944, liepa fraila (Hr), Šulek, B., 18791256, liepa gospica (Hr), Šulek, B., 18791256, lisičja muda (Hr), Šulek, B., 18791256, mirisavi dvolist (Hr), Domac, R., 19944, mirisavi vimenjak (Hr), Domac, R., 19944, muda popova (Hr), Šulek, B., 18791256, mudan troper (Hr), Šulek, B., 18791256, trolista (Hr), Šulek, B., 18791256, troper mudan (Hr), Šulek, B., 18791256, vimenjak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, volovod (Hr), Šulek, B., 18791256, volvod mali (Hr), Šulek, B., 18791256, dvolistni vimenjak (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.