Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pleurospermum austriacum (L.) Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pleurospermum (komorača (Hr), Nikolić, T., 201912707, koromač (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gen. Umb. x (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Franz Hoffmann

Common names: austrijska komorača (Hr), Nikolić, T., 201912707, austrijski koromač (Hr), Domac, R., 19944, komorač (Hr), Horvatić, S., 19541819, koromač brazdasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lubčac divji (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.