Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa alpina L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 67 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa alpina var. alpina, sinonim (s) , Poa alpina var. brevifolia Gaudin, sinonim (s), Agrost. Helv. 1: 193 (1811) , Poa alpina var. vivipara L., sinonim (s), Sp. Pl.: 67 (1753) , Poa borisii Stefanov, sinonim (s) , Poa bulbosa var. alpina (L.) Asch., sinonim (s), Fl. Brandenburg 1(2): 845 (1864) , Poa divaricata Vill., nomen illegitimum (n. illeg.), Hist. Pl. Dauphiné 2: 127 81787) non Gouan 1773 , Poa subalpina Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 775 (1866)

Common names: planinska vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, vlasnjača alpska (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.