Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa angustifolia L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 67 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa brizoides Vill., nomen illegitimum (n. illeg.), Hist. Pl. Dauphiné 2: 176 (1787) non L. f. 1781 , Poa lejeunii Dumort., sinonim (s), Obs. Gram. Fl. Belg.: 112 (1824) , Poa pratensis ssp. angustifolia (L.) Gaudin, sinonim (s), Agrost. helv. 1: 214 (1811) , Poa pratensis var. angustifolia (L.) Sm., sinonim (s), Fl. Brit. 1: 105 (1800) , Poa pratensis var. strigosa (Hoffm.) Gaudin, sinonim (s), Agrost. helv. 1: 214 (1811) , Poa setacea Hoffm., nomen illegitimum (n. illeg.), Deutschl. Fl., ed.2, 1: 44 (1800) non Huds. 1762 , Poa strigosa Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 1: 44 (1800) , Poa villarsii J. F. Gmel., sinonim (s), L., Syst. Nat., ed. 13, 2: 182 (1791)

Common names: uskolisna vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.