Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa annua L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 68 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aira pumila Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 1: 76 (1814) , Poa aestivalis J. Presl., sinonim (s), C. Presl, Reliq. Haenk. 1: 272 (1830) , Poa annua var. raniglumis S. E. Fröhner, sinonim (s), Wiss. Z. Univ. Halle, Math.-Nat. 12(9): 670 (1964)

Common names: jednogodišnja vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednogodišnja vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, vlasnjača godišnja (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.