Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa badensis Willd.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1: 392 (1797)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Poa alpina ssp. badensis (Haenke ex Willd.) Beck, sinonim (s) , Poa alpina ssp. badensis (Haenke ex Willd.) Mert. et W. D. J. Koch, sinonim (s), Röhl., Deutschl. Fl., ed. 3, 1: 607 (1823) , Poa alpina ssp. badensis (Haenke ex Willd.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 835 (1882) , Poa alpina var. collina (Host) Neilr., sinonim (s), Fl. Nied.-Oesterr. 1: 64 (1857) , Poa brevifolia DC., sinonim (s), Syn. Pl. Fl. Gall.: 131 (1806) , Poa brevifolia var. koeleri DC., sinonim (s), Syn. Pl. Fl. Gall.: 131 (1806) , Poa collina Host, sinonim (s), Icon. Descr. Gram. Austriac. 2: 48 (1802) , Poa therminalis Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 1: 90 (1805)

Common names: badenska vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.