Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa bulbosa L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 70 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa bulbosa ssp. crispa (Thuill.) Tzvelev., sinonim (s), Novosti Sist. Vyss. Rast. 9: 47 (1972) , Poa bulbosa ssp. vivipara (Koeler) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 785 (1882) , Poa bulbosa var. vivipara Koeler, sinonim (s), Descr. Gram.: 189 (1802) , Poa crispa Thuill., sinonim (s), Thuill., Fl. Env. Paris, ed. 2. 1799. , Poa vivipara (Koeler) Willd., sinonim (s), Enum. Pl.: 103 (1809)

Common names: lukovičasta vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, lukovičasta vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.