Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa cenisia All.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Fl. Pedem. 40 (1789)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Poa cenisia ssp. pallens (Gaudin) Asch. et Graebn, sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(1): 404 (1900) , Poa distichophylla Gaudin, sinonim (s), Gaudin in Alpina 3. 1808. , Poa pallens Haller f. ex Gaudun, sinonim (s), Alpina 3: 41 (1808) , Poa stolonifera Bellardi, sinonim (s), App. Fl. Pedem.: 9 (1792)

Common names: ceniška vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, ceniška vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.