Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa chaixii Vill.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in L., Syst. Pl. Eur. 1, Fl. Delph. 7 (1786)

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Poa commutata Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. 2: 555 (1817) , Poa latifolia Pohl, nomen illegitimum (n. illeg.), Tent. Fl. Bohem. 1: 94 (1809) non G. Forst. 1786 , Poa rubens Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Meth. Pl.: 187 (1794) non Lam. 1791 , Poa silvatica Chaix, nomen illegitimum (n. illeg.), Hist. Pl. Dauphiné 2: 128 (1787) non Pollich 1776 , Poa sudetica Haenke, sinonim (s), Beobacht. Reis. Riesengeb.: 120 (1791) , Poa trinervata DC., sinonim (s), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 3: 58 (1805)

Common names: sudetska vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, sudetska vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.