Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa compressa L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 69 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa compressa ssp. compressa, sinonim (s) , Poa compressa ssp. langiana (Rchb.) W. D. J. Koch ex Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 1: 303 (1907) , Poa compressa var. depauperata Mutel, sinonim (s), Fl. Franc. 4: 81 (1837) , Poa langiana Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1: 140/4 (1831) , Poa muralis Wibel, sinonim (s), Prim. Fl. Werth: 114 (1799)

Common names: stegnuta vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, stegnuta vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, vlasnjača sploštena (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.