Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa hybrida Gaudin

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Alpina (Winterthur) 3: 46 (1808)

Taxon author(s) 1. Jean François Aimée Gottlieb Philippe Gaudin

Synonyms: Festuca montana Sternb. et Hoppe, nomen illegitimum (n. illeg.), Denkschr. Regensburg. Bot. Ges., Ser. 1, 2: 95 non Savi 1798 , Poa sudetica ssp. hybrida (Gaudin) Douin, sinonim (s), Bonnier, Fl. III. France 12: 27 (1934)

Common names: križana vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, križana vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.