Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa pratensis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 67 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Poa attica Boiss. et Heldr., sinonim (s) , Poa pinegensis Roshev., inclusive (incl.), Roshev. in Izv. Bot. Sada Akad. Nauk. SSSR 1931 30. 1932. , Poa pratensis ssp. lejeunei Dumort., sinonim (s), Obs. Gram. Fl. Belg.: 112 (1824) , Poa pratensis ssp. pratensis, sinonim (s) , Poa pratensis var. lejeunei (Dumort.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 2(1): 430 (1900) , Poa turfosa Litv., sinonim (s)

Common names: livadna vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, čekinjava metlušica (Hr), Anonymus, 19847744, livadarka (Hr), Anonymus, 19847744, livadna vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944, trava belica (Hr), Šulek, B., 18791256, Wiesen Rispengras (De), Anonymus, 19847744, common meadow grass (En), Anonymus, 19847744, june grass (En), Anonymus, 19847744, Kentucky blue grass (En), Anonymus, 19847744, meadow grass (En), Anonymus, 19847744, spear grass (En), Anonymus, 19847744, paturin (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.