Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poa remota Forselles

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Poa (vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlas djevičji (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Linn. Inst. Shr. 1:6 (1807)

Taxon author(s) 1. Jacob Henrik af Forselles

Synonyms: Poa silvatica var. remota (Forselles) Asch., sinonim (s), Fl. Brandenburg 1: 847 (1864) , Poa sudetica var. laxa G. Mey., sinonim (s), Chloris Han.: 634 (1836) , Poa sudetica var. remota (Forselles) Fr., sinonim (s), Nov. Fl. Suec., ed. 2,: 11 (1828)

Common names: razmaknuta vlasnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.