Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polemonium caeruleum L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Polemoniaceae (jurnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polemonium (jurnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jurnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 162 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Polemonium caucasicum auct. eur. non N. Busch, sinonim (s) , Polemonium elatum Salisb., sinonim (s) , Polemonium lacteum Lehm., sinonim (s) , Polemonium valerianaefolia Gilib., sinonim (s) , Polemonium vulgare Gray, sinonim (s)

Common names: perasta jurnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jurnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, perasta jurnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.