Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polycarpon tetraphyllum (L.) L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Polycarpon (pljevuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, pljevuša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10,2: 881 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mollugo tetraphylla L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: rahlocvjetna pljevuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišakinja sitna (Hr), Šulek, B., 18791256, plievuša četirlistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rahlocvjetna pljevuša (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.