Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polycnemum majus A. Braun

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polycnemum (jelica (Hr), Nikolić, T., 201912707, businac mirisni (Hr), Šulek, B., 18791256, jelica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 24: 151 (1841)

Taxon author(s) 1. Alexander Karl (Carl) Heinrich Braun

Common names: velika jelica (Hr), Nikolić, T., 201912707, velika jelica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.