Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium scorodoprasum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 297 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium ampeloprasum var. margaritaceum Moench, sinonim (s), Suppl. Meth. 1802. , Allium contortum Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. 2. 1812. , Allium halleri Bab., nomen illegitimum (n. illeg.), Man. Brit. Bot. 1843. , Allium obscurum M. Bieb. ex Schult. & Schult. f., sinonim (s), Syst. Veg. 7. 1830. , Allium persicum Fisch. ex Regel, nomen invalidum (nom. inval.), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2). 1875. , Allium scorodoprasum var. multibulbillatum Y. N. Lee, sinonim (s), Fl. Korea , ed. 4. 2002. , Allium scorodoprasum var. obscurum (M. Bieb. ex Schult. & Schult. f.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur., Suppl. 2. 1890. , Allium violaceum Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Excerc. Phyt. 2. 1792. , Ascalonicum scorodoprasum (L.) P. Renault, sinonim (s), Fl. Orne. 1804.

Common names: češnjakasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, češnjakasti luk (Hr), Domac, R., 19944, pazduh (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.